Casemanager dementie

Wat kan de casemanager voor u betekenen?

Bij onze casemanagers kunt u terecht met vragen als de diagnose dementie is gesteld. Zij zijn er ook voor uw partner, familieleden, mantelzorgers en hulpverleners. De casemanager blijft u en uw mantelzorgers gedurende het ziekteproces begeleiden in de thuissituatie. De casemanager kent namelijk de vele mogelijkheden op het gebied van zorg en ondersteuning in de regio en wijst u daarin de weg en ondersteunt u waar nodig.

Wat kunnen de casemanagers voor u betekenen?

  • ze functioneren als klankbord,
  • informeren over de ziekte,
  • geven advies over hoe de omgeving er het beste mee kan omgaan met dementie en de bijbehorende gedragsveranderingen,
  • ze hebben een signaalfunctie,
  • inventariseren de zorgbehoefte en geven begeleiding,
  • organiseren extra hulp- en zorgverlening,
  • helpen bij het aanvragen van een indicatie die nodig is om eventuele hulp te realiseren,
  • behartigen¬†uw belangen en die van uw mantelzorgers,
  • en onderhouden de contacten met mogelijke andere hulpverleners.

LET OP: Het Spectrum heeft vanaf 2024 géén contract meer met zorgverzekeraars Caresq /Aevitae / Eucare voor de ZVW wijkverpleging. Klik hier om meer te lezen over dit besluit en wat dit betekent. 

‚ÄėIets niet pluis‚Äô

De casemanager dementie kan uw vragen beantwoorden vanaf het allereerste moment dat er een gevoel ontstaat dat er ‚Äėiets niet pluis‚Äô is. Samen met de casemanager gaat u onderzoeken wat de oorzaken van dit gevoel zijn, welke belemmeringen hierdoor zijn ontstaan en op welke wijze verder onderzoek nodig is. Om de zorgproblemen volledig in kaart te kunnen brengen en om helder te krijgen wat er precies aan de hand is, maken de casemanagers gebruik van professionele methodieken. Zij werken daarin nauw samen met uw huisarts.

De casemanagers dementie zijn

Danielle v/d Ende, 06-5119 7289
d.vd.ende@hetspectrum.nl
(dinsdag, woensdag en vrijdag)

 

Fleur Bergstein, 06-8398 7829 
f.bergstein@hetspectrum.nl
Tijdelijk niet beschikbaar

 

Manon van Putten, Tel: 06-8398 7815
m.v.putten@hetspectrum.nl
(dinsdag, woensdag- en donderdagochtend, vrijdag)

 

Sanne Groeneveld, 06-8200 9116
s.groeneveld@hetspectrum.nl
(maandag, dinsdag, woensdag en donderdag)
Tijdelijk niet beschikbaar

 

Tanja Verwaal, 06-5747 9731
t.verwaal@hetspectrum.nl
(maandag, dinsdag en donderdag)

 

Nadine de Bruijn, 06 45826191   
N.d.bruijn@hetspectrum.nl
(maandag, dinsdag en woensdag. Donderdag in de even weken en vrijdag op de oneven weken.)

Annette van Maanen, 06 45819795
a.v.maanen@hetspectrum.nl
(dinsdag tot en met vrijdag) 

Michelle Heijdeman, 06 10813960
m.heijdeman@hetspectrum.nl
(maandag t/m donderdag)

Bereikbaarheid:
Voor dringende zaken kunt u via telefoonnummer 078-649 21 11 contact opnemen met bureau W&W en vragen naar de dienstdoende casemanager. 

Bekijk hier een filmpje dat onze casemanager Tanja Verwaal maakte over het omgaan met een naaste met een vorm van dementie.